is ook

ambassadeur!

Caroline de Pee

Tussen 1623 en 1627 woonde er een heel slim en bijzonder meisje in Franeker. Zij woonde met haar vader, moeder en drie broers in het gebouw waar nu Museum Martena is gevestigd. Zij zou later de eerste vrouwelijke student worden. Ik heb het hier over Anna Maria van Schurman. Dat ze slim en bijzonder was blijkt uit het feit dat ze maar liefst 11 talen sprak en bovendien zeer verdienstelijk kon schilderen.  Wat haar zo extra bijzonder maakt is dat Anna Maria zich sterk heeft gemaakt voor het onderwijs van meisjes en vrouwen. Dat was in die tijd niet gemakkelijk. Zij moest knokken om zichzelf te kunnen zijn. Dit thema, het knokken om jezelf te kunnen zijn, is nog steeds actueel. Het vinden van je eigen weg en daarbij hoort ook, het vinden van een aansprekend beroep, is geen gemakkelijke opgave. Bovendien missen sommige kinderen aanmoediging en steun van thuis uit.  Zij komen niet zomaar in aanraking met verschillende beroepen. Hoe weet je dan waar je talenten liggen en wat je later wilt gaan worden?

 Daarom ben ik zo enthousiast over Weekendschool in Franeker, de tweede in Fryslân. Op een aansprekende en ongedwongen manier kunnen kinderen kennis maken met verschillende onderwerpen en beroepen. Kinderen worden uitgedaagd en leren hun talenten (verder) te ontdekken. Want de ontwikkeling van een kind stopt niet op vrijdagmiddag. Twee keer per maand krijgen de kinderen – door les te krijgen van iedere keer een andere gastdocent – een kijkje in een andere keuken. Ook de burgemeester van Franekeradeel zal een keer een les verzorgen.  Ik hoop dat Weekendschool Franeker – in de geest van Anna Maria van Schurman – kinderen mag inspireren te worden wie ze (willen) zijn. 

 

Caroline de Pee

Wethouder Gemeente Waadhoeke

  • Portefeuille:
  • Financiën
  • Sport
  • Economische zaken
  • Landbouw en glastuinbouw
  • Recreatie & Toerisme

WSF-nieuws-wethouder-small

... En dit is het nieuws van
weekendschool Franeker

VACATURE LEERJAARLEIDERS

Wij zoeken 2 leuke, enthousiaste en betrokken leerjaarleiders voor 20 uur per maand Weekendschool Franeker biedt nieuwsgierige en gemotiveerde kinderen van 10 tot 14 jaar een bredere blik op de wereld die zij van huis uit niet altijd vanzelfsprekend meekrijgen. Onze leerlingen krijgen twee keer per maand les...

Lees verder

AANMELDINGEN GESTART!

YES! Jij kunt je vanaf nu weer aanmelden voor Weekendschool Franeker! Heb jij zin in gezellige...

Lees verder

Nieuwsbrief 2018

Er is weer een nieuwsbrief is uitgebracht! Lees hier de nieuwtjes van de Weekendschool Franeker en...

Lees verder

Een nieuw gezicht

Hallo allemaal! 😊 Ik ben Yvonne Sieperda, ik ben 20 jaar oud en ik woon in Witmarsum. Ik ben dit...

Lees verder

Hilde Dijkstra

Mijn naam is Hilde Dijkstra, ik ben 39 jaar en woon samen met Frans en onze 2 kinderen van zes en...

Lees verder

Marleen Schaap

Mijn naam is Marleen Schaap. Ik ben 52 jaar en woon sinds maart 2017 in Franeker. Ik heb een leuk huis in de binnenstad en woon daar met poes Suske en met drie kippen (zonder namen). Ik houd van sporten (onder andere tennis, hardlopen en mountainbiken), van lezen en van eten (koken). Ik heb veel...

Lees verder
Wil jij ook meedoen?

De kracht van inspiratie! Leuke gastdocenten en zin om veel te leren.

Stagiair Weekendschool Franeker

Prachtig project, zin in gastcollege. Zo trots als een pauw, dat ben ik ook! Tot binnenkort.

Olaf van Vorm2 Reclamemakers