Hier staan we

voor

Wat wij doen

Weekendschool Franeker biedt de leerlingen introducties op vakgebieden en beroepen en op de wereld om hun heen. De kinderen komen in aanraking met nieuwe ervaringen, verfrissende ideeën en inspirerende rolmodellen. Daarnaast doen we activiteiten die aan kunst, cultuur en gezond gedrag gerelateerd zijn. Ervaringen om hun talenten maximaal te laten ontplooien. Meedoen aan Weekendschool Franeker betekent dat je drie jaar lang mag deelnemen aan een uitdagend programma met leuke en praktische onderwerpen. Eén keer per twee weken in de periode van oktober tot en met juni, ontvangen we nieuwsgierige leerlingen en inspirerende gastdocenten. We verzamelen altijd op de thuisbasis, Theater de Koornbeurs in Franeker, waar ook sommige lessen worden gegeven. Maar we gaan ook vaak op excursie naar het bedrijf of de werkplek van de gastdocent.

Weekendschool Franeker (ver)kent talent, ontwikkelt basisvaardigheden, beperkt schooluitval, opent deuren, creëert nieuwe ontmoetingen en inspireert (jonge) mensen

Het eerste en het tweede leerjaar krijgen de leerlingen les van gastdocenten en worden er grotendeels gezamenlijke activiteiten aangeboden. In het 3e jaar organiseren we workshops-op-maat en mentoring. Bij mentoring wordt de leerling gekoppeld aan een mentor en worden de activiteiten gedaan samen met de mentor. De mentoren worden gekozen op basis van het talent en de ambities van de leerling. De workshops-op-maat worden georganiseerd in samenwerking met de leerlingen. Weekendschool Franeker laat haar leerlingen een breed beeld van de wereld  zien en daagt haar leerlingen uit hun grenzen te verleggen, verder te kijken, meer te durven en te doen, met de volgende centrale doelstellingen:

– (toekomst)perspectieven van leerlingen helpen verbreden
– zelfvertrouwen van leerlingen helpen vergroten
– talenten van leerlingen helpen benutten

Weekendschool Franeker biedt de leerlingen een netwerk van interessante Friese professionals die kinderen inspireren en motiveren om te blijven leren voor een kansrijke toekomst.

 

Klik hier voor ons beleidsplan

... En dit is het nieuws van
weekendschool Franeker

VACATURE LEERJAARLEIDERS

Wij zoeken 2 leuke, enthousiaste en betrokken leerjaarleiders voor 20 uur per maand Weekendschool Franeker biedt nieuwsgierige en gemotiveerde kinderen van 10 tot 14 jaar een bredere blik op de wereld die zij van huis uit niet altijd vanzelfsprekend meekrijgen. Onze leerlingen krijgen twee keer per maand les...

Lees verder

AANMELDINGEN GESTART!

YES! Jij kunt je vanaf nu weer aanmelden voor Weekendschool Franeker! Heb jij zin in gezellige...

Lees verder

Nieuwsbrief 2018

Er is weer een nieuwsbrief is uitgebracht! Lees hier de nieuwtjes van de Weekendschool Franeker en...

Lees verder

Een nieuw gezicht

Hallo allemaal! 😊 Ik ben Yvonne Sieperda, ik ben 20 jaar oud en ik woon in Witmarsum. Ik ben dit...

Lees verder

Hilde Dijkstra

Mijn naam is Hilde Dijkstra, ik ben 39 jaar en woon samen met Frans en onze 2 kinderen van zes en...

Lees verder

Marleen Schaap

Mijn naam is Marleen Schaap. Ik ben 52 jaar en woon sinds maart 2017 in Franeker. Ik heb een leuk huis in de binnenstad en woon daar met poes Suske en met drie kippen (zonder namen). Ik houd van sporten (onder andere tennis, hardlopen en mountainbiken), van lezen en van eten (koken). Ik heb veel...

Lees verder
Wil jij ook meedoen?

De kracht van inspiratie! Leuke gastdocenten en zin om veel te leren.

Stagiair Weekendschool Franeker

Prachtig project, zin in gastcollege. Zo trots als een pauw, dat ben ik ook! Tot binnenkort.

Olaf van Vorm2 Reclamemakers